13 stycznia 2014

Wstęp

Kategoria: PPP

Drodzy Czytelnicy, od kilku lat wspólnie z Wami staramy się aktywnie współtworzyć krajowy rynek partnerstwa publiczno-prywatnego. Jest to zadanie trudne i wymagające, ale przynosi też wiele satysfakcji. Rynek ten ustawicznie rośnie i ewoluuje, zmienia się także otoczenie legislacyjne, instytucjonalne i polityczne.

Typowym miejscem, w którym rozmawiamy o projektach PPP, są konferencje i szkolenia. Spotykamy się także podczas realizowanych postępowań PPP. Wiemy, że szczególnie interesuje Was praktyczna strona wdrażania przedsięwzięć publiczno-prywatnych i właśnie z tego powodu postanowiliśmy uruchomić Blog „Partnerstwo publiczno-prywatne w praktyce”. Na Blogu będziemy mogli na bieżąco dzielić się z Wami naszymi spostrzeżeniami, doświadczeniem i problemami związanymi z realizacją projektów PPP. Mamy nadzieję, że Blog będzie dla Was przydatnym źródłem informacji i wiedzy w tym zakresie.

Zapraszamy też wszystkich Czytelników – przedstawicieli administracji centralnej i samorządowej, firm wykonawczych, instytucji finansowych, doradców i innych ekspertów – do dzielenia się na łamach Bloga swoimi komentarzami na tematy związane ze współpracą pomiędzy sektorem publicznym i prywatnym w ramach PPP.

W imieniu Redakcji Bloga,

Rafał Cieślak