30 listopada 2015

Konferencja „Praktyczne aspekty realizacji projektów partnerstwa publiczno-prywatnego”

Kategoria: Hybrydowe PPP PPP

W dniu 25 listopada 2015 roku przedstawiciele Kancelarii Doradztwa Gospodarczego Cieślak&Kordasiewicz mieli przyjemność uczestniczyć w konferencji pn. „Praktyczne aspekty realizacji projektów partnerstwa publiczno-prywatnego”, zorganizowanej przez Fundację Rozwoju Lubelszczyzny w Lublinie.

W trakcie konferencji poruszone zostały zagadnienia związane z praktyką realizacji przedsięwzięć z wykorzystaniem modelu partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce. Dodatkowo prelegenci przedstawili modelową ścieżkę dojścia do udanej realizacji projektu PPP, a także odpowiedzieli na szereg pytań i wątpliwości związanych z przygotowaniem i realizacją projektów hybrydowych.

Konferencja miała na celu przede wszystkim popularyzację wiedzy dotyczącej PPP na terenie Lubelszczyzny, bowiem dotychczas województwo lubelskie może pochwalić się jedynie zawarciem dwóch tego typu kontraktów, przy zaledwie 17 ogłoszonych postępowaniach.

Zaangażowanie oraz aktywność przedstawicieli władz samorządowych podczas konferencji były niezwykle budujące – mamy nadzieję, że tego typu inicjatywy sprawią, iż model PPP upowszechni się i sprawdzi w praktyce również na terenie Lubelszczyzny.

Dzięki uprzejmości Fundacji Rozwoju Lubelszczyzny, prezentujemy zdjęcia z przebiegu konferencji.

 

DSC_5219DSC_5223 DSC_5249 (002)DSC_5252 (002)