14 grudnia 2017

Sukces rodzi się wspólnie – Międzynarodowe Forum PPP

Kategoria: PPP

W dniach 29-30 listopada 2017 roku miało miejsce odbijające się szerokim echem wydarzenie – Międzynarodowe Forum PPP w Płocku.

Międzynarodowe Forum PPP to wydarzenie mające na celu rozwój i popularyzację partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce. Jego zasadniczym celem była wymiana doświadczeń oraz dobrych praktyk pomiędzy samorządowcami, potencjalnymi partnerami prywatnymi oraz doradcami.

Z nieskrywaną satysfakcją podkreślamy, że jako Kancelaria mieliśmy przyjemność pełnić rolę partnera merytorycznego wydarzenia. Pracownicy Kancelarii brali udział zarówno w dyskusjach panelowych, jak i przeprowadzili szereg wykładów i warsztatów, w ramach których poruszono między innymi następujące tematy:

  • Projekty hybrydowe
  • Przygotowanie projektu PPP w obszarze obiektów kubaturowych – jak przygotować dobry projekt, jakich błędów unikać?
  • Dialog konkurencyjny i umowa o PPP w projektach z zakresu efektywności energetycznej – na co zwrócić szczególną uwagę?
  • Środki ochrony prawnej w ramach PPP (prawo zamówień publicznych i koncesje) – nowe regulacje prawne w praktyce
  • Podatkowe aspekty PPP
  • 14 23

Co istotne, swoje prelekcje mieli również przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju, Urzędu Zamówień Publicznych, Najwyższej Izby Kontroli, Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz liczni reprezentanci zarówno podmiotów publicznych, jak i partnerów prywatnych.

Miasto Płock śmiało możemy określić mianem lidera w rozwoju partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce. Płock bowiem zarówno z powodzeniem realizuje projekty partnerstwa publiczno-prywatnego, a przy tym – jak widać – daje pozytywny impuls do działania innym samorządowcom.

Na stronie internetowej wydarzenia (www.plockppp.eu) dostępne są prezentacje wszystkich prelegentów – zachęcam do zapoznania się z ich treścią.

Dziękujemy za Państwa obecność, zaangażowanie oraz aktywność. Co bardzo istotne, przedstawiciele Miasta Płock mają ambitne aspiracje. Chcą bowiem, aby wydarzenie przybrało charakter cykliczny.

Zatem, do zobaczenia za rok!